Logo GVGymnázium, Praha 10
Voděradská 2
englishdeutschfrançaisпо-русскиespanol

Projekty

Projekt GLOBE

GLOBE (Global Learning and Observations to Benefit the Environment) je dlouhodobý celosvětový projekt zaměřený na sledování životního prostředí na místní i globální úrovni. Myšlenku projektu GLOBE vyhlásil tehdejší víceprezident USA Al Gore v roce 1994.

Studenti z více než 100 zemí světa provádějí pozorování kvality životního prostředí ve svém okolí, výsledky odesílají prostřednictvím internetu do databáze v USA a porovnávají s profesionálními výsledky ze satelitů či studentskými výsledky ostatních účastníků.Projekt GLOBE i jeho výsledky jsou přístupné všem lidem na celém světě na adrese www.GLOBE.gov. Garantem zpracování výsledků a vývoje počítačového programu GLOBE je NASA.

Naše škola byla do projektu zapojena více než deset let.. Na měřeních a pozorováních se podíleli studenti všech ročníků od prim po oktávy.


englishdeutschfrançaisпо-русскиespanol
OPPA, Praha, EU
Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies)