Ples gymnázia 8.2.2018


Ples gymnázia 1.3.2017


Voděradská vánoční akademie v Divadle U Hasičů 22. 12. 2015


Stopy GYMVOD ve světě - 2. ročník

Stopy GYMVOD.doc (44.5 kB)


Stopy GYMVOD ve světě


Stopy GYMVOD ve světě

V pondělí 13. 4. proběhla na půdě školy vernisáž výstavy Stopy Gymvod ve světě se slavnostním předáváním cen autorům nejlépe hodnocených fotografií.


Zájezd do USA (15. 10. - 26. 10. 2014)

V březnu 2013 proběhla třetím ročníkem našeho gymnázia vlna nadšení. Na třídních schůzkách bylo  rodičům sděleno, že se v dalším školním roce chystá zájezd do Spojených států o dvaceti místech. Díky nízké ceně plynoucí z grantu a také díky na školní výlety neobvykle vzdálené destinaci byl zájem obrovský a konkurence krutá a nemilosrdná. Panové ztráceli čest v piškvorkových soubojích a dámy si div nevybodaly oči pilníky na nehty.

Ti s nejostřejšími lokty (kterých museli leckdy i použít) se 15. 10. v pět hodin ráno shromáždili na Letišti Václava Havla a v sedm hodin již letěli vstříc pohádkovému státu svobody, hamburgerů a tlustých lidí. Cesta proběhla překvapivě hladce i přes nekompromisní bezpečnostní procedury a tentýž den večer si skupinka vyvolených už rozestýlala postýlku v útulném hotelu přímo v centru Chicaga a o pět dní později téměř na newyorském Times Square. Zájezd byl cennou obohacující zkušeností. Ve spřátelené škole v Deerfieldu jsme měli možnost blíže poznat americkou mentalitu a způsob výuky a také se znovu shledat s profesorem Hurtigem, který na našem gymnáziu minulý rok vyučoval v rámci mezinárodní výměny angličtinářů.

Zjistili jsme, že zdaleka všichni Američané nejsou tlustí, ale zato velmi hlasití, a že socha Svobody je menší, než jsme čekali. Navštívili jsme spoustu věhlasných muzeí (například Art Institute of Chicago, MOMA nebo The Intrepid Sea, Air & Space Museum) a po jedenácti dnech jsme se vrátili spokojení, se značně lehčími peněženkami, zato však s plnými paměťovými kartami fotoaparátů a dušemi sytými novými zážitky.

 


Bobánci reklama GYMVOD


Černobílý den - happening 6. 6. 2014


Stopy GYMVOD ve světě: Adelboden, Bernské Alpy

Stopy.doc (25 kB)


Call me maybe


Gymvod Fest