Logo GVGymnázium, Praha 10
Voděradská 2
englishdeutschfrançaisпо-русскиespanol

Studijní pobyty

Základní informace

1. 9. 2009 Růžička Vít

Součástí projektu OBZORY jsou studijní pobyty žáků a učitelů ve školách v zemích EU.

Žákům nabízíme dvouměsíční studijní pobyty na zahraniční škole, se kterou spolupracuje naše gymnázium. Každé pololetí počítáme s pobytem 6 žáků, tj. celkem bude vysláno do zahraničí 30 žáků.

Každý žák bude mít povinnost zpracovat písemnou zprávu o svém výjezdu. Zpráva může být zaměřena podle odborného zájmu žáka na nějaký předmět (dějepis, matematika, chemie, ..) nebo na konkrétní stránku studia na navštívené škole (např. informační systém ve škole, školní knihovna, péče o vynikající studenty, způsob ukončení studia apod.). Každý žák bude mít individuální zadání od učitelů naší školy. Všechny zprávy budou zveřejněny na na internetových stránkách školy.

Učitelé se v průběhu projektu zúčastní čtyř čtyřdenních výjezdů do spolupracujících škol, výjezdu se zúčastní vždy společně trojice nebo čtveřice učitelů. Během svého výjezdu se každý učitel zaměří na předmět, který vyučuje, nebo na téma činnosti zahraniční školy, které ho profesně zajímá. Jeho úkolem bude během cesty zjistit, jak se daný předmět vyučuje v navštívené škole, prohlédnout si učebnice, seznámit se s osnovami, diskutovat o výuce příslušného předmětu s učiteli i žáky partnerské školy, resp. získat od partnerské školy informace o problematice, na kterou se zaměřil. O svém výjezdu zpracuje učitel zprávu, která bude zveřejněna na internetových stránkách školy.


englishdeutschfrançaisпо-русскиespanol
OPPA, Praha, EU
Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies)