Logo GVGymnázium, Praha 10
Voděradská 2
englishdeutschfrançaisпо-русскиespanol

OPPA - Projekt OBZORY

1. 9. 2009 Růžička Vít

Obzor je hranice krajiny, ve které žijeme, kde jsme doma. Za obzorem nás čeká něco nového, neznámého, z čeho máme možná obavy, ale co nás může obohatit. Nebojme se překračovat obzory a putovat do nových krajin.

Pro děti na ZŠ je domovem jejich škola, za obzorem je čekají možnosti dalšího studia a uplatnění zájmů. Náš projekt jim pomáhá nahlédnout za tento obzor a rozmyslet si, jakou cestou se vydají.

Naši žáci mají obzor ohraničený studiem na gymnáziu, těsně před obzorem na ně čeká maturita a za ním mnoho příležitostí k dalšímu rozvoji. Náš projekt jim otvírá obzory za hranicí střední školy – náměty k odbornému zaměření, ukázkami vysokoškolského způsobu studia.

Náš projekt pomáhá žákům i učitelům překročit další obzor – umožňuje jim rozhlédnout se do zahraničí, zjistit, jak pracují jinde v Evropě, obohatit své znalosti jazyků, rozšířit schopnost komunikace a navázat nové kontakty.

Pamatujeme i na ty, kterým v cestě za obzor dosavadního vzdělávání brání nějaká překážka, ať už je její příčinou cokoli. Pro ty nabízíme podporu, aby svou překážku překonali a mohli se společně s ostatními vydat dál.


englishdeutschfrançaisпо-русскиespanol
OPPA, Praha, EU
Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies)