Logo GVGymnázium, Praha 10
Voděradská 2
englishdeutschfrançaisпо-русскиespanol

Úspěchy studentů

Školní kolo CH kategorie C

18. 3. 2013 Zvěřinová Vladimíra

8.3.2013 proběhlo školní kolo Chemické olympiády kategorie C

1. Kasalický Petr

2. Hejnic Josef

3. Mrakava Jakub

4. Osecká Kristýna

Blahopřejeme

 


STŘEDOŠKOLKA

8. 3. 2013 Cepková Michaela

V úterý 5. března jsme na pražské Děkance odehráli čtvrtfinálový zápas s Gymnáziem Špitálská. Jak již bývá tradicí, úvod do zápasu nebyl ideální. Chyběla důslednost a přesná rozehra, tudíž jsme ze začátku utkání měli problém vůbec se dostat do nějákého kloudného zakončení. Naši marnost soupeř potrestal gólem, který nás naštěstí nakopl a donutil více zabojovat, a tak se nám ještě do konce poločasu povedlo umazat jednobrankové manko.

            Druhý poločas jsme začali lépe, po přesilovce a delším tlaku na soupeřovu bránu se nám povedlo vsítit gól. Soupeře jsme tlačili a hrálo se více na jeho polovině. Naše útočně snažení bylo na chvíli zaraženo vyrovnávací brankou Špitálské, která vzešla z naší obranné chyby. Soupeř ale dostal rychlou odpověď, když překvapivým průnikem po vyhraném vhazování na středové čaře zařídila svojí souhrou dvojice Kožíšek-Šteiner opětovný návrat vedení na naší stranu. Vypadalo to, že zápas spěje ke zdárnému konci, to jsme ale ještě netušili, co všechno nám florbalový Bůh přichystá.

            Tři minuty před koncem zápasu jsme se doslova nechali zamknout na naší polovině a po dvouminutovém tlaku jsme dostali vyrovnávací gól. Během poslední minuty řádné hrací doby se nám již nepovedlo vstřelit gól, zápas šel tedy do nájezdů.

            První tři série přinesly po jedné brance na každé straně, přidávaly se tedy další nájezdy. Počet sérií se zastavil na čísle osm, kdy se po sledu netrefených prázdných branek, nastřelených hrudí gólmanů a technicky nevyvedených fintách podruhé v nájezdech za náš tým prosadil Dominik Šteiner. Výhry bychom ovšem nedosáhli, kdyby poslední soupeřův nájezd nezlikvidoval náš gólman Lukáš Vacek, který vytáhl jeden z nejlepších zákroků své kariéry.

            Všechno štěstí jsme si už vybrali, neboť soupeř při nájezdech třikrát netrefil zcela odkrytou bránu. V semifinále nám tedy nebude zbývat, než si výhru vydřít.


POPRASK - PLAVÁNÍ

6. 3. 2013 Cepková Michaela

8.ledna v plaveckém bazénu na Suchdole bojovali zástupci pražských středních škol o přeborníka Prahy. Naši školu reprezentovalo družstvo chlapců ve složení - Stanislav Dračka, Vojta Sommer, Jakub Petráček, Adam Lindner, Šimon Šilhavý, Vláďa Kučera. Borci předvedli super individuální výkony a v konečném pořadí skončili za SPŠ Na Třebešíně na velmi pěkném druhém místě.

Gratulujeme Usmívající se

 

výsledky


STŘDOŠKOLKA

6. 3. 2013 Cepková Michaela

V lednu a únoru proběhly zápasy nadstavbových skupin Středoškolky ve florbalu.

Výsledky

 

 

report:

 

            V úterý 5. února jsme dohrávali poslední tři zápasy nadstavbové skupiny F Středoškolské florbalové ligy. Náš vstup do prvního zápasu, který se hrál od 9 hodin, a proto se nemůžeme vymlouvat na nedostatek spánku, nebyl právě ideální. Zejména díky nedůslednému bránění a chybám v rozehře jsme o poločase prohrávali s týmem Gymnázia Jana Keplera 2:3. Naše hra v druhé půli působila lepším dojmem – zklidnili jsme hru, zpřesnili přihrávky a více jsme se rozstříleli, takže zápas nakonec skončil našim vítězstvím 6:4.

            Po dlouhé tříhodinové pauze na nás čekal obávaný soupeř z florbalového Gymnázia Postupická. Bohužel jsme na tento celek nestačili jak po technické, tak po fyzické stránce, tudíž jsme zápas prohráli poněkud exhibiční poměrem 0:12. Výsledek se nám nepovedlo zkorigovat do přijatelnější podoby ani během dvou samostatných úniků, kdy oba zakončující hráči stříleli mimo.  Po obdržení prvních sedmi branek došlo i na střídání brankářů, ale to nám už nebylo moc platné. Doufejme, že tento tým potkáme ve vyřazovací části co nejpozději.

            Poslední zápas pro nás znamenal snadný zisk tří bodů, neboť soupeř nedorazil, a tak byl zápas kontumován v náš prospěch.


POPRASK - FLORBAL

6. 3. 2013 Cepková Michaela

V závěru loňského roku zástupci vyššího gymnázia bojovali o postup do finálové skupiny ve florbalu. Zatímco slečny byly úspěšné a postoupily do finálové skupiny ze své skupiny z prvního místa, chlapcům se nepodařilo navázat na úspěch děvčat a skončili v semifinálové skupině na 3.-4.místě. Děvčata pak ve finálové skupině obsadila pěkné 5.místo.

 

výsledky


Obvodní kolo CHO kategorie D

4. 3. 2013 Zvěřinová Vladimíra

1.3.2013 proběhlo obvodní kolo CHO kategorie D

Výsledky:   2. Martina Nová - KB

                 4. Chalupová Barbora - KC

                 7. Tomášková Kateřina - KA

                 8. Veselý Michal - KB

Blahopřejeme


Pythagoriáda

3. 3. 2013 Souchová Marie

Na prvních místech ve školním kole matematické soutěže jsou Reichl Tomáš a Simon Oliver z primy, Pařízek Lukáš a Holan Zbyněk ze sekund a Zelený Marek z tercií. Přejeme hodně štěstí v obvodním kole všem, kteří budou reprezentovat školu.


Biologická olympiáda

3. 3. 2013 Růžička Vít

Ve středu 27. února 2013 se uskutečnilo školní kolo Biologické olympiády v kategorii A a B.

 

V kategorii B (kvinty + 1. ročník, sexty + 2. ročník) se na prvním místě umístila K. Šírová z Q.B, na druhém místě byla M. Bednářová z Q.B a na třetím M. Henych z Q.B.

V kategorii A (septimy + 3. ročník, oktávy + 4. ročník) obsadila první místo M. Píšová ze 3.C, druhý byl J. Slepička z O.A a třetí B. Holadová z O.A.

 

Všem úspěšným účastníků blahopřejeme.


Turnaj družstev pražských škol v šachu

3. 3. 2013 Růžička Vít

Družstvo našeho gymnázia se umístilo v turnaji pražských škol na prvním místě a postupuje na mistrovství ČR školních družstev v šachu.

Turnaje se zúčastnilo čtyřčlenné družstvo ve složení: Lukáš Daňhel (K.C), Ondřej Dunder (T.A), Juraj Lieskovský (K.C), Vo Hong Quan (K.C). Turnaj se konal ve čtvrtek 17. ledna 2013. Tým školy zvítězil v konkurenci dalších 16 družstev z pražských základních škol a víceletých gymnázií. Všem účastníkům blahopřejeme.


Konverzační soutěže ve FJ

5. 2. 2013 Chottous Karel

V pondělí 4.2.2013 proběhlo na naší škole školní kolo ve francouzské konverzaci pro nižší gymnázium, a to s těmito výsledky:

 

1. Alice Kučerová (KB)

2. Hana Turnovská (TB)

3. Magda Kloučková (KB)

 

Ve středu 6.2. 2013 se konalo školní kolo ve francouzské konverzaci pro vyšší gymnázium. Výsledky:

 

1. Michaela Marešová (EB)

2. Eliška Burzová (3C)

3. Lucie Rovenská (EB)


Evropský parlament mládeže

29. 1. 2013 Kopřivová Veronika

Dne 26. ledna 2013 se 2 čtyřčlenné delegace naší školy účastnily předkola Národní výběrové konference Evropského parlamentu mládeže. Delegace ve složení Aneta Šeráková (SB), Anastasya Levina (QC), Fasih Ahmad (SB) a Václav Šimánek (QA) byla vybrána k účasti na 15. Národní výběrové konferenci, která se uskuteční ve dnech 21. -24. 3. 2013 v Rakovníku. Gratulujeme a přejme hodně štěstí v Rakovníku!!!


Soutěž v německé konverzaci

23. 1. 2013 Zittová Renata
Obvodní kolo bylo naše!

Filip Prokop ze 3C v pátek 18. 1. zvítězil v obvodním kole soutěže v německé konverzaci v kategorii pro vyšší gymnázium. 1. místo získala ve stejné soutěži i Diana Kratochvílová z KC v pondělí 21. 1.i pro nižší gymnázium Oběma našim reprezentantům přejeme hodně úspěchů do celopražského kola!


12.12. 2012

13. 12. 2012 Mašínová Svatava

Dnes se studenti gymvod opět zúčastnili beachvolejbalové soutěže o pohár starosty MČ Pha-10. Soutěže se zúčastnilo 12 týmů z pražských SŠ. Družstvo Gymvod II ve složení D.Rathaus 3C, M.Slabý 2D, S.Rygl EB, E.Malá SA a B.Durajová 1D ve finálovém souboji polehlo OA Kubelíkova a umístilo se tak na výborném 2.místě. Tým Gymvod I /O.Bajusz OA, D.Kaňa SA,  M.Procházka OB, T.Kalendová SA, M.Partišová EA/ po těsné prohře s týmem Gekom I/Ohradní/ obsadil 4.místo. OA Kubelíkova a Gekom v současnosti jsou velmi silným soupeřem ve volej. i beachvolej. soutěžích v Praze. Děkujeme a blahopřejeme našim studentům, že se jim podařilo mezi ně vrazit klín a alespoň jeden pohár za 2.místo získat pro naše gymnázium.


STŘEDOŠKOLKA

29. 11. 2012 Cepková Michaela

V plném proudu je další ročník Středoškolské florbalové ligy. I letos naší školu reprezentuje družstvo chlapců vyššího gymnázia. Tým má za sebou již čtyři kola a průběžně mu patří 2.místo. Další kolo ho čeká 11.12. na Děkance.

 

průběžné výsledky

 

 

Report_florbal_Stredoskolka.doc (23.5 kB)


POPRASK - FLORBAL

29. 11. 2012 Cepková Michaela

Na podzim, jako každoročně, se rozeběhla základní kola ve  florbale chlapců SŠ. Zástupci našeho gymnázia s trochou štěstí prošli do dalších vyřazovacích bojů a postoupili do semifinálové skupiny, která se odehraje13.12. na Kotlářce.


Bobřík IVT - výsledky

21. 11. 2012 Kožíšková Markéta


kategorie Kadet

V kategorii Kadet se soutěže na naší škole zúčastnilo 25 soutěžících, z nichž 22 se stalo úspěšnými řešiteli. Z celkového počtu 7299 soutěžících se k absolutním vítězům soutěže zařadila s plným počtem 237 bodů i Michaela Mašková z TB. Vanessa La Grange z TA se s 222 body umístila na 3. místě. Děvčatům gratulujeme!

kategorie Junior

V kategorii Junior se soutěže zúčastnilo 30 soutěžících, 21 z nich se stalo úspěšnými řešiteli. Nejlepšího umístění dosáhli Jiří Sejkora, Milan Knapp a Jiří Jelínek z QB s 224 body, kteří se umístili na krásném 3. místě z celkového počtu 5 509 soutěžících.

kategorie Senior

V kategorii Senior se soutěže zúčastnilo 10 soutěžících, 4 z nich se stali úspěšnými řešiteli. Nejlépe se umístil Ondřej Šofr z EA, který dosáhl 224 bodů a umístil se tak na 3. místě z celkového počtu 2649 soutěžících.

Všem děkujeme za účast v soutěži.


Astronomická olympiáda

4. 11. 2012 Procházková Martina

V úterý 30.10.2012 se konalo školní kolo AO kat. GH. Na 1. místě se umístil Štěpán Venclík, na 2. místě David Charvát a na 3. místě se umístila Daniela Šebková. Všichni z DA. Gratulujeme.


Astronomická olympiáda

29. 10. 2012 Procházková Martina

Dne 23.10.2012 se ve škole konalo školní kolo Astronomické olympiády.

V kat. AB se na 1. místě umístil Adam Vrátný z OB, v kat. CD Petr Kasalický z SA, v kat. EF Michael Šnajdr z KB.

Na druhých místech v kat. AB Tomáš Kasalický z EA, v kat. CD Jan Olšan z SA a v kat. EF Anna Gruberová z TA.

Na třetích místech v kat. CD MichalŠrámek z SA a v kat. EF Eliška Studená z TA.


POPRASK - PŘESPOLNÍ BĚH

12. 10. 2012 Cepková Michaela

Ve čtvrtek 11.10.2012 si na Džbánu a v přilehlé Šárce dali dostaveníčko vytrvalostní běžci ze středních škol, aby si poměřili síly v přespolním běhu. Soutěž byla vypsána pro družstva. Naši školu reprezentovala družstva slečen i družstvo chlapců. Mezi desítkami škol z Prahy podala obě družstva pěkné výkony. Děvčata sice na stupně vítězů nedosáhla, za to chlapci se museli pouze sklonit před výkony družstva Gymnázia na Vítězné Pláni a odnesli si stříbrný pohár. Navíc Nikolaos Mach doběhl na trati mající lehce něco přes 3km první. Všem gratulujeme.

Slečny - Anička Kryšková, Dena Paulusová, Martina Píšová, Andea Nováková, Klára Hrabánková

Chlapci - Nikolaos Mach, Vojta Sommer, Kuba Blinka, Martin Slabý, Marek Švejda


11.10. 2012

11. 10. 2012 Mašínová Svatava

Dnes se reprezentační tým Ultimate frisbee zúčastnil 1.kvalifikačního turnaje středoškolské ligy 2012/13. Ze 7 týmů i mimopražských a vesměs profesionálních, se našemu podařilo umístit na krásném 5.místě!!! Repre družstvo našeho GymVod sice není profi, ale prokázalo bojovnost, kreativitu a týmového ducha!!!  Přejeme získání hodně bodů v této soutěži a ve finále nějaké to místo "na bedně"!


< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>
englishdeutschfrançaisпо-русскиespanol
OPPA, Praha, EU
Škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze takové cookies, které jsou nezbytně nutné pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies)