Příspěvěk na výlety 2025/2026
I letos ROS jednotlivým třídám na výlety přispěje!
I letos ROS jednotlivým třídám na výlety přispěje!
Jak by mohlo vypadat gymnázium, kdyby dostalo nový impuls právě od vás – studentů?
Po dohodě s vedením gymnázia jsme i letos odměnili studenty za pomoc na Dni Otevřených Dveří (DOD) na Gymnáziu. Studenti pomáhali až do večerních hodin kantorům s ukázkami předmětů, vysvětlovali, věnovali se potenciálním novým žákům a dělali hezkou reklamu naší škole. Máme radost, že studenti mají sami chuť pomáhat a účastnit se chodu gymnázia. Dostanou od nás k pololetnímu vysvědčení drobnou poukázku na nákup do školního Bistra. Díky všem aktivním.
Přispěli jsme na renovaci WC dveří
Jedním z benefitů, které pravidelně ROS uděluje žákům za umístění a reprezentaci školy v různých školních soutěžích a olympiádách jsou "Knižní poukázky z Luxoru". Upozorňujeme, že na knižní poukázky má nárok jen ten student, který má uhrazen příspěvek ROSu na daný školní rok.
Podobně odměnujeme jednotlivé třídy "Příspěvkem na výlety", který je založen na platební kázni příspěvků ROSu od všech žáků ve třídě.
Na schůzi ROSu 30.9.2025 bylo schváleno, že rozhodným datumem pro přidělení Knižních poukázek i pro stanovení Příspěvku na výlety pro celý rok 2025/2026 je stanoveno datum 31.12.2025.
Po domluvě s ROSem domluvila domluvila paní profesorka Eisenmannová pro třídy KA a KB dva workshopy od Amnesty International o lidských právech. Workshop trval dvě vyučovací hodiny, studenti se zúčastnili aktivity, která je vede k empatii a uvědomění si, že každý má startovací čáru někde jinde a sociální stratifikace je velmi pestrá. Následně se pracovalo s reálnými příběhy kontrétních lidí, kteří v různých režimech čelí nejrůznějším ústrkům. Workshop byl prakticky zaměřený a aktivity podle paní profesorky vhodně zvolené. Připojíme později reflexi od studentů. My v ROSu považujeme takovéto přednášky s aktuálními tématy za přínosné a jsme nadšení, že škola tímto navázala spolupráci snad i do budoucna, kdy bychom rádi sponzorovali podobné přednášky na aktuální témata i v dalších letech.
Ohlasy na loni zavedený příspěvek třídám na výlety byly pozitivní, většina tříd příspěvek využila - ať už na cestovné na výlet, pobyt, nákup zmrzliny nebo zaplacení teamové aktivity.
Benefit není nárokový...každý rok o něm členové spolku ROS hlasují, zda bude přidělen nebo ne, dle hospodářských výsledků a čerpání rozpočtu ROS.
Pro letošní školní rok 2024/2025 opět třídám příspěvek přidělujeme. Navíc jsme odhlasovali zvýšení příspěvku na 120 Kč na každého žáka. Maximální možný dosažený příspěvek na třídu je tedy vyšší. Dle "platební morálky" jednotlivých tříd (rozhodným datumem bylo 30.4.2025) jsme dospěli k následujícím částkám v tabulce. Prosíme jednotlivé profesory třídní, aby nároky za čerpání zaslali ROSu k proplacení do 31.8.2025, abychom mohli zaúčtovat do správného fiskálního období. Hurá na výlet.
Pozn: upravili jsme počty studentů ve třídách dle informací paní zástupkyně - došlo ke změně příspěvku. Opravenou tabulku opět sdílíme.
Nové dresy přijely. Jsou prý SUPER. Holky se v nových dresech předvedly na volejbalovém turnaji a rovnou v nich získaly zlato :-D Připojujeme spokojené foto... a přejeme samé zlaté úspěchy i nadále.
Máme nové logo. Vedla k němu intenzivní a zrychlená cesta, ale když se chce....
ROS zaplatil školení netradičních sportů pro naše profesory TV. Mrkněte se, co nového možná naše děti v hodinách TV vyzkouší.
Zavádíme nový benefit pro všechny třídy
Na účtu ROS bylo ke konci školního roku 2023/2024 dostatečné množství peněz a ROS se rozhodl, že všem třídám přispěje na školní výlety/akce. Utracení peněz bude čistě v kompetenci dané třídy a třídního profesora, ale budeme vyžadovat účtenky nebo doklady (stačí scan mailem). Stanovení příslušného příspěvku a pravidla jeho čerpání naleznete v připojeném souboru v článku.
Každoročně se studenti Gymnázia Voděradská hlásí do výběrových kol (ať už národních nebo mezinárodních) do EYP a jsou v tom úspěšní. Jsme rádi, že ROS tyto aktivity podporuje. Přečtěte si, co nám o EYP řekla paní profesorka Synková a co na to říkají studenti samotní? Jde o cennou zkušenost nejen samotných studentů, ale i o reprezentaci školy.
V rámci snahy zútulnit a zmodernizovat chodby školy jsme se po realizaci Relax zony vrhl ROS na zonu studijní ve druhém patře. Aktuálně je vypracován architektonický návrh od absolventů gymnázia - architektů Davida a Kateřiny, kteří sami cítili, že je potřeba prostor pro studium oddělit od chodby, dát prostor do klidu a zmodernizovat tak, aby studentům sloužil co nejlépe. Podívejte se sami, jaký návrh byl schválen ROSem a předán vedení Gymnázia Voděradská k budoucí realizaci.
ROS přispěl v roce 2023 na divadelní workshop studentů sext a septim pořádaný profesionálními herci. Přečtěte si, co to studentům přineslo a jak je workshop obohatil.
Oranžová relaxační zona je velkým investičním počinem ROSu. Od architektonického návrhu (vytvořeného absolventy gymnázia) po realizaci a vybavení.